Hyacinta Dzubajová

"Chcem, aby moji ľudia rástli. Preto sa neustále musím rozvíjať aj ja."

Kto je Hyacinta Dzubajová?

Hyacinta Dzubajová začala svoju cestu v OVB počas materskej dovolenky. S cieľom zlepšiť ekonomickú situáciu rodiny a s odhodlaním, že keď niekde strávi čas bez dcéry, musí sa jej to vrátiť. Bez auta, s presne vyhradeným časom, kým jej postrážili dieťa. Ak chcete vedieť ako pracovať efektívne, Hyacinta vás to jednoznačne naučí. Dnes úspešná regionálna riaditeľka spomína na tieto časy s úsmevom. OVB jej za 26 rokov podnikania prinieslo možnosť manažovať si čas ako chce a mať ho dostatočne pre všetkých, ktorých miluje. Kolegovia sú jej priatelia a buduje s nimi dobré vzťahy, ktoré sú v jej živote veľmi dôležité. Vybudovala biznis centrum v Prešove a jej tím aj klientela stabilne rastie.

0
rokov v podnikaní
0
ľudí v štruktúre
0
klientov

Miesto pôsobenia: Prešov, Sabinov, Svidník, Stropkov, Lipany, Stará Ľubovňa a Vranov

Čo je najdôležitejšie v živote?

Rodina. Byť pri okamihoch, keď sa dejú. Moja dcéra zažila prvý veľký úspech na turnaji. Bolo to v stredu doobeda a ja som mohla byť pri tom. Toto je dôležité, ten pocit, ktorý sme prežili spolu, nám už nikto nevezme. Veď čo nás obohacuje? Peniaze, či zážitky? Peniaze vždy boli len prostriedok, nie cieľ. Sloboda plánovať si veci je pre mňa dôležitým prostriedkom k cieľu. A tým je spokojná rodina. Som obdarovaná deťmi. Dali mi toľko radosti do života, že akákoľvek komplikácia je nepodstatná.

"Je to najlepšia práca pre ženu. Realizujem sa, ale prispôsobujem to rodine." 

Čo je najdôležitejšie v podnikaní?

Vydržať. Keď vydržíte, objavíte. Stále sa presviedčam, že to funguje. Kto totiž podniká s OVB, nikdy nemôže skrachovať, môže byť len úspešný. Tu neinvestujete vlastné peniaze do niečoho, v čo dúfate, že vám raz prinesie zisk. Niekto všetko nastavil za vás. Preto je podnikanie v štrukturálnej firme iný typ podnikania a nevyžaduje žiadnu finančnú investíciu. Tu nikdy nemôžete ísť do mínusu. Avšak aj v OVB platí, že podnikateľsky začnete rozmýšľať, keď pochopíte, že výplatu dostanete len a len za výsledok. A ten sa dostaví. Ja som aktívne získavala kontakty 2 roky a žnem z toho ovocie ďalších 24 rokov.

Dôležité je aj uvedomiť si, že podnikanie nemá koniec. Všetko je rozvoj. Chcem, aby moji ľudia rástli. Preto sa musím rozvíjať aj ja.

Prečo podnikať s vami?

Môj tím je moja pracovná rodina. Sme priatelia. Vnímame sa navzájom. Je to o radosti, úsmeve, šťastí a zážitkoch. Každý človek je u nás prirodzene rešpektovaný. Sme féroví a radi sa podelíme o svoje skúsenosti a vedomosti.

Všetci sme originál a vždy sa každému originálu snažím prispôsobiť tak, aby sme sa chápali. Ja som sa so svojim zameraním niekam dopracovala, aj iní to môžu dokázať so svojím zameraním. Preto sú ciele človeka také dôležité a pracujem s nimi. Stále ma baví vidieť ako ľudia menia pohľad na veci tým, že majú informácie, ktoré nemali a ako si vďaka tomu tvoria budúcnosť. A to je krásne.