Martin Beňa

"Priemerní a chudobní ľudia 'hrajú' v živote s cieľom neprehrať, avšak bohatí 'hrajú'  tak, aby vyhrali."

Kto je Martin Beňa?

Okresný riaditeľ OVB Martin Beňa začal podnikať už počas štúdia na vysokej škole, dnes podniká už 13 rokov. K finančnému sprostredkovaniu ho priviedla mama Eva, ktorá už pre OVB Allfinanz Slovensko pracovala. „Mojou motiváciou začať podnikať bolo to, že som nechcel mať obmedzené možnosti v živote. Začiatky môjho podnikania však boli náročné, ale som za to vďačný, veľa mi to dalo a neustále ma to hnalo pracovať na sebe a svojom biznise. Som rád, že som sa dostal práve do OVB Allfinanz Slovensko, je s tým totiž spojených množstvo výhod, ktoré nemajú ako ponúknuť iné spoločnosti na trhu. Môj súčasný život sa nesie v duchu zdieľania nadobudnutých vedomostí a skúseností so svojimi kolegami, ako aj ľuďmi, ktorých stretávam vo svojom živote. Stíham si však aj užívať plody z doposiaľ odvedenej práce“, dodáva Martin. 

0
rokov v podnikaní
0
ľudí v štruktúre
0
klientov

Miesto pôsobenia: Bratislava, Malacky, Lučenec

Čo je pre vás v živote najdôležitejšie?

Rozhodne je to moje zdravie a zdravie mojej rodiny. Práve preto sa snažím pravidelne športovať a popritom všetkom zabezpečiť finančnú stabilitu, aby táto stránka života bola u nás v rodine vyriešená a nikto nemal stres spojený s nedostatkom. Nie je všetko len o zhromažďovaní majetku, ale hlavné je to, akým štýlom žije človek, či si život vie aj užiť a dokáže zarobené peniaze minúť. Je dôležité vedieť si dopriať oddych a dovolenku.

"Začal som preberať plnú zodpovednosť za to, ako vyzerá môj život a rozhodne som si vypestoval väčšiu trpezlivosť pri komunikácii s ľuďmi." 

Čo vám dáva podnikanie?

Podnikanie mi dáva možnosť žiť život podľa svojich predstáv. Nemusím čakať na niekoho alebo na niečo, čo mi zlepší život, mám ho plne vo svojich vlastných rukách a to ma na tom všetkom najviac teší a motivuje. Podnikaním som nadobudol istotu v seba. Získal som aj istotu v riešení rôznych životných výziev, v dosahovaní vytýčených cieľov a generovaní príjmu. Vďaka podnikaniu mám veľa kontaktov a kamarátstiev. Nebyť podnikania určite by som ani toľko neprecestoval, nezažil toľko zážitkov z dovoleniek, teambuildingov a školení. A taktiež by so nemal ani také finančné zázemie a k tomu prislúchajúcu finančnú stabilitu. Podnikanie ma naučilo hľadať vo všetkom aj v negatívnych situáciách pozitíva.

Prečo by mali záujemcovia začať podnikať s vami?

Mám dlhoročné skúsenosti a vedomosti, ktoré dokážu pomôcť v začiatkoch každého jedného podnikateľa. Rád naučím ako správne komunikovať, robiť biznis, prednášať, viesť ostatných, ako si osvojiť líderské vlastnosti a v neposlednom rade aj finančnej gramotnosti s dôrazom na tvorbu aktív a majetku. So mnou získate zaručenú podporu na podnikateľskej, ale aj životnej ceste. Nechýba mi chuť a ambícia napredovať, ak by totiž „vedúci“ nemal záujem rásť, tak neťahá so sebou ani svojich ľudí. Bonusom je fajn partička ľudí, v ktorej sa všetci tí, čo sa s nami rozhodnúť podnikať budú cítiť dobre a budú vítaní.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video