Miloš Kováč

"Urob iných úspešných a sám budeš úspešný."

Kto je Miloš Kováč?

Regionálny riaditeľ OVB Miloš Kováč pôsobí v OVB Allfinanz Slovensko už viac ako 20 rokov. S podnikaním začal v roku 1997 kedy mal krajčírsky salón so svojou manželkou. Nakoniec však oboch nadchlo finančné sprostredkovanie. Ako hovorí Miloš: „ Moje očakávania boli v OVB Allfinanz Slovensko naozaj veľké. Videl som ľudí, ktorí boli sebavedomí, mali skvelé vyjadrovanie, boli optimistickí, vyzerali dobre a mali luxusné autá. Chcel som sa im podobať. Dvadsaťjeden rokov mám príjem len z OVB, po celej Európe mám priateľov, som obklopený ľuďmi, ktorí chcú napredovať a pozitívne hľadania na svet. Pochváliť sa môžem aj výborným vedením, navyše aj dobre platia, takto vyzerá úspešný život v práci, ktorá vás baví. V OVB som taktiež získal čas na svoju rodinu a finančnú slobodu. Dnes si vyberám dovolenku podľa obrázkov, nie podľa ceny“.

0
rokov v podnikaní
0
ľudí v štruktúre
0
klientov

Miesto pôsobenia: Nitra, Zlaté Moravce, Levice, Galanta, Senica, Banská Bystrica, Zvolen, Košice

Aké sú podľa vás prínosy podnikania?

Myslím, že som získal väčší nadhľad, viem analyzovať mnohé vonkajšie vplyvy. Môžem si vyberať čo budem robiť a s kým. Dovolíme si z manželkou podporovať tých čo také šťastie ako my nemali. Za najdôležitejšie považujem ciele, či už obchodné, ale aj osobné, rovnako vieru v seba, spolupracovníkov, spoločnosť a zdravie. Za môj najväčší úspech v podnikaní považujem povýšenie mojej manželky na pozíciu okresnej riaditeľky, tým sme dosiahli ako prvý manželský pár na Slovensku riaditeľské pozície a toto nám už nikto nemôže vziať.

"Podľa mňa sa nováčikovia naučia všetko, čo sa chcú naučiť. Som trpezlivý, viem kolegu počúvať." 

Čo je pre vás najdôležitejšie v živote?

Za najdôležitejšie v živote považujem osobnú pohodu, pokoj v rodine, spokojnosť a to, že môžem vidieť ako sa kvalitatívne zmenil náš život. Rád sledujem ako sa myslenie spolupracovníkov mení na podnikateľské. Rovnako keď vidím ako spolupracovníci napredujú a podnikanie berú ako samozrejmú súčasť svojich životov. Som hrdý, keď si môžem povedať, že na tom mám aj ja nejakú zásluhu. Taktiež v prípade, že klienti uznajú dôležitosť a prínos našej služby a zostávajú dlhé roky podporovateľmi našich kolegov, to je pre mňa dôležité.

Prečo podnikať práve s vami?

Podnikanie so mnou je  zárukou odovzdávania dlhoročných skúseností. Noví kolegovia získajú mojich dvadsaťjeden rokov skúseností a silného partnera, o ktorého sa môžu kedykoľvek oprieť. Mám výborné vzťahy na centrále a u všetkých obchodných partnerov – otváram kolegom dvere. Doteraz sme v našom riaditeľstve pridelili viac ako 750 MA čísel a určite dokážem dať možnosť naučiť sa podnikať aj ďalším. Moje podnikanie je overené, nič neoverené neskúšam, držím sa metodiky a úspešného modelu zapracovania spolupracovníkov OVB Allfinanz Slovensko. Podľa mňa sa nováčikovia naučia všetko, čo sa chcú naučiť. Som trpezlivý, viem kolegu počúvať. Častejšie ho vediem k tomu, aby našiel riešenia sám a bol samostatný. Ja sám sa riadim tým, že je potrebné spraviť iných úspešných a budem sám úspešný. Presne toto v OVB Allfinanz Slovensko naozaj funguje.