Tomáš Marko

"Najlepšia cesta ako sa dostať na vrchol – počúvať a učiť sa."

Kto je Tomáš Marko?

Jeden z najmladších riaditeľov OVB na Slovensku. Svoju cestu v podnikaní započal už na vysokej škole a odvtedy si razí cestu k úspechu. Rád pomáha ambicióznym ľuďom okolo seba dosiahnuť podobné ciele. V jeto tíme je niekoľko úspešných žien, ktoré, ako sám hovorí, dodávajú tímu inú dynamiku. Silne obdivuje ich schopnosť timemanagementu a motivovania tímov.

0
rokov v podnikaní
0
ľudí v štruktúre
0
klientov

Miesto pôsobenia: Bratislava, Banská Bystrica, Trnava, Malacky, Žilina, Svidník

Ako vyzerali vaše začiatky v podnikaní?

Určite ako každý, kto začína podnikať, aj ja som sa musel naučiť trpezlivosti, sebadisciplíne. Musel som sa naučiť, že nie vždy mi všetko čo som si naplánoval aj vyšlo. Veď ako by som si potom vedel vážiť úspech keby som nezažil neúspech? Určite som sa učil aj prijímať spätnú väzbu od svojich mentorov, nakoniec bola vždy veľmi prospešná a posunula ma ďalej. Robil som denne množstvo aktivít, školení a tréningov, aby som sa stal naozaj profesionálom.

"Bez tvrdej práce nebol ešte nikto úspešný takže začiatky sú práve o drile aktivít a získavaní cenných skúseností." 

Čo boli najväčšie úspechy a naopak výzvy?

Povýšenie manažérov vo svojom riaditeľstve. Ich úspechy. Vybudovali sme sieť tisícok spokojných klientov, s ktorými máme nadštandardné vzťahy. Finančnú nezávislosť. Nomináciu na viaceré Masters kluby – dovolenky od OVB pre podnikateľov, ktorí budujú štruktúry.

Výzvou bolo naučiť sa zvládať neúspech. Vedieť sa opäť sám namotivovať a brať to ako ponaučenie, nie ako negatívum. Budovať svoju osobnosť, aby som vedel inšpirovať ľudí naokolo. Stať sa profesionálnym finančníkom, ktorý rozumie svojej práci. 

Zmenilo vás podnikanie ako človeka?

Naučilo ma trpezlivosti a sebadisciplíne. Taktiež spoliehať sa na seba, mať možnosť ovplyvniť svoje napredovanie každý deň sám. Naučilo ma snívať bez hraníc. A čo je krajšie, aj si tieto sny splniť. Naučilo ma plánovať si budúcnosť a to ako súkromnú, tak aj profesionálnu.

Dnes vďaka tomu žijem slobodný život podnikateľa, ktorý po 12 rokoch môže sám rozhodovať o tom čomu venuje daný deň čas. Budujem a vediem tím skvelých úspešných ľudí, ktorí spolu so mnou pomáhajú klientom orientovať sa denne vo svete financií. Množstvo času venujem svojim hobby ako bicyklovanie, funkčné cvičenie či športová streľba. Pretože žiť znamená skĺbiť prácu, rodinu a hobby tak, aby boli prepojené všetky z nich a to mi umožňuje práve podnikanie.